17 Eylül 2010

Okulda 2. Gunümüz

     Bu sabah 9'da okula geldik. Kahvaltı saatine geldik.
     Öğretmeni ve müdürümüz kapı da karşıladı. Herşey yolunda gibiydi. Öğretmeni beni bir bahane ile göndermeyi denedi. "Mine hanım sizin işiniz mi vardı?" "evet ben eczaneden Ada'nın el sabununu alacaktım. Onu alıp geleyim" dememle Ada boynuma sarıldı. Yapıştı bende gelecegim diye ağlamaya başladı. Dikkatini dağıtmaya falan çalıştılar ama boynuma resmen kilitlendi. Hiç beklemiyordum bunu. Sesini çıkarmadan içeri girer diye tahmin ediyordum. Öyle olmadı. "Hadi annen de gelsin sonra gidersiniz Mine Hanim olur mu" dedi müdür hanım. Sonra o negatifliği atmak için Ada'nın çok sevdiği faaliyet dosyasını da alıp sınıfta girdik. Onlar dosyanın içindeki kitapları çıkartıp "aa burada ne resmi var şöyle yapacağız böyle yapacağız" derken ben müdürün odasında beklemek üzere içeri geçtim. Sonra biraz rahatlayınca "hadi kahvaltımızı edelim" dedi öğretmeni. Ara sira yanıma gelip öperek kahvaltısını etti.

     Sonra yukarıya bütük sınıfların olduğu kata çıktılar. Satranç öğretmeni geldi. Aslında büyük sınıflara ders veriyor ama Ada'yı da denemek için sınıfa aldı. Müdüre hanımla beraber sınıfların olduğu yere çıktık Ada'nın dikkati dağıldı. Belki bizi görmese daha devam ederdi. Ama sınıftan çıktı. Yine başladı gitme diye. Bende gitmediğimi aşağıda müdür odasında oturduğumu söyledim. Biraz mıkırdandı ama oyuncaklar cazip geldi. Ve öğretmeni ile oynamaya devam etti.

     Saat 11:30 gibi öğretmeni ile geldi. "Anne hadi artık gidebiliriz" diye.

     Hava çok güzeldi. Bizde oradan parka gittik. Eve gelincede otoparkta küçük hanım araba kullandı. Evimize çıkıp yemeğimizi yedik. Uyuduk. Şimdi de hava çok güzel güneş görsün hava alsın diye dışarı çıkalım diyorum. Çıkmayalım diyor. Benim kızım tam bir ev kuşu :D

     Evet, Pazartesi yeni bir hafta başlayacak. Okullarda açılıyor. Bakalım neler olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder